DELTALIGHT

Navigace

ČLÁNKY

Tri nové kolekcie dekoratívnych svietidiel s jemnými líniami aj sklom

Pod súhrnným názvom Reflections predstavila na Interieur Biennale v Kortrijku belgická značka Delta Light tri nové kolekcie svietidiel v expresívnych tvaroch. Prvá kolekcia Soiree sa hrá s tenkými líniami, kolekcia Miles s kombináciou skla a kovu a kolekcie Mello s podobou krehkých bublín.

Značka Delta Light je známa predovšetkým vďaka svojmu technickému a architektonickému osvetlenie, ktoré architekti s obľubou používajú do rôznorodých projektov. Aby ponúkla aj moderné dekoratívne svietidlá, predstavila hneď tri nové kolekcie, ktoré svojimi nápaditými tvarmi vnášajú do kolekcie Delta Light atraktívny prvok a kompletizujú tak ucelenú kolekciu svietidiel.

Jemné línie svietidiel Soiree

Kolekcia Soiree v sebe spája ľahkosť a transparentnosť. Dizajnéri sa inšpirovali jednoduchými tvarmi, do ktorých formovali tienidlá rovnomerne rozprestretá okolo svetelného zdroja ako ustupujúce línie. Opálový svetelný zdroj alebo priznaná žiarovka je v kombinácii s jemne zdobeným tienidlom v čiernej či zlatej farbe výraznou dekoráciou interiéru. Soiree bolo navrhnuté ako závesné aj nástenné svietidlo.

4 tvary sklenených svietidiel Miles

Druhou kolekciou svietidiel je Miles, ktorá v štyroch jednoduchých tvaroch ručne vyrábaného tienidla kombinuje do štyroch farieb jemne tónované sklá doplneného čiernou či zlatou objímkou. Kombináciou rôzne zafarbených skiel a tvarov tienidiel je možné dosiahnuť jedného veľkého efektného zoskupenia svietidiel. Miles je v ponuke v LED prevedení alebo vo verzii s dizajnovou žiarovkou s priznanými vláknami.

Éterická krása Mello

Zo skla je vyrobená aj tretia kolekcia nazvaná Mello, ktorá svojím tvarom evokuje krehké sklenené bubliny. Kombinuje v sebe jemné klasické tvary so subtílne riešenými montúrami a modernými svetelnými zdrojmi, opäť s výberom žiarovkového alebo LED prevedenia. Závesné svietidlá sú navrhnuté v niekoľkých rôznych tvaroch a odtieňoch skla od jemnej ružovej až po dymovú sivú.