DELTALIGHT

Navigace

ČLÁNKY

Novinky z veľtrhu Light + Building 2018

Počas marcového veľtrhu svietidiel a osvetlenia Light + Building predstavila Delta Light rad noviniek. Frankfurtské výstavisko rozsvietila záplavou nových farieb, povrchov i tvarov. Rozšírila existujúce rady svietidiel a uviedla tiež úplne nové.

Iskrivou novinkou sú originálne odtiene flámska zlatá a flámsky bronz, perfektne pasujúce k minimalistickému poňatiu svietidiel Delta Light. Dokážu pozdvihnúť interiér, súčasne ho ponechať minimalistickým, napriek tomu eklektickým. Teplé kovové odtiene ovládajú scénu interiérového dizajnu už niekoľko rokov. V ponuke Delta Light tak teraz nájdete aj zlatú champagne a čierny bronz, farby, ktoré pripomínajú lesk 50. rokov, udeľujúce kovu dotyk tepla. Špeciálne čierno lakovaný hliník s vyfrézovanými hranami zvaný Black Pure s industriálnym nádychom je schopný pozdvihnúť interiér z konvenčného na excentrický.

PUNK MOŽE ZVÝRAZNIŤ OSOBITNOSŤ

Ikonická subkultúra punku, hýbajúca svetom v 70. rokoch minulého storočia, ovplyvnila nielen hudbu, ale aj módu či umenie. A zdrojom inšpirácie je dodnes. Punkové detaily tak prenikajú do sveta súčasnej architektúry, kde vyjadrujú individualizmus a kreativitu. Ostne, ktoré môžu na prvý pohľad vyzerať neprístupne, sú v spojení so svetlom o poznanie jemnejšie a rafinovanejšie. Punkový štýl vnáša nový prvok do sortimentu svietidiel Delta Light, kolekcia PUNK ponúka prisadené stropné, závesné a svietidlá aj ako súčasť svetelných objektov XY180. Punkový look podčiarkuje aj nová farebná paleta týchto svietidiel. K dispozícii sú v čiernej, zlatej champagne a so špeciálnym povrchom hliníka lakovaného na čierno s vyfrézovanými hranami Black Pure.

DOT.COM

Rodina zápustných svietidiel DOT.COM je reedícia veľmi úspešných pôvodne prisadených svietidiel. Tieto minimalistické svietidlá podávajú optimálny svetelný výkon s maximálnym komfortom pre vaše oči. LED diódy sú zapustené v subtílnom hliníkovom tele, vďaka ktorému vnímate namiesto svietidla svetlo samotné. V ponuke je DOT.COM fixné aj smerovo nastaviteľné, vo verzii s rámčekom i bez neho. Jednoduchý vzhľad zo svietidla robí nadčasový objekt a vysoko funkčný architektonický prvok zároveň. Naviac je svietidlo DOT.COM dostupné aj ako modul do magnetických profilov aj ako profil samotný, fungujúci perfektne ako wallwash.

BOD-LÍNIA-POVRCH SVIETIDIEL XY180

Svietidlá XY180 navrhol jeden z najvyhľadávanejších architektonických ateliérov OMA. Tvar svietidiel je inšpirovaný 3 kľúčovými elementmi architektúry - bodom, líniou a povrchom. Svietidlá boli špecificky navrhnuté pre potreby komerčných objektov, kancelárskych priestorov či iných verejných miest. Súvislý povrch, ktorý vzniká použitím viac kusov rovnakých svietidiel za sebou je najsilnejšou myšlienkou stojacou za návrhom svietidiel samotných. Zoskupenie mierne pootočených svietidiel rozohráva geometrickú svetelnú hru.

VIZIR A HEDRA zachytia každý ASPEKT SVETLA

Úplne nové série svietidiel VIZIR a Hedra prinášajú do sortimentu Delta Light rafinovanosť v podobe nových povrchov a farieb. Oba typy svietidiel prichádzajú vedľa klasickej bielej a čiernej farby tiež v zlatej champagne a čiernom bronze, na ktorých je zrejmé jemné zrkadlenie. VIZIR ponúka hladký povrch svietidla, zatiaľ čo Hedra je typická fazetovým hranami, v ktorých plôškach sa odráža ambientné svetlo z interiéru. Vyberať je možné zo stropných prisadených, závesných i nástenných svietidiel. Štandardné LED svetelné riešenie možno u závesnej verzie svietidiel nahradiť klasickou žiarovkou, dodávajúcou svetlám retro efekt.