DELTALIGHT

Navigace

ČLÁNKY

Výročná edícia katalógu The Lighting Bible

V tomto roku oslavuje Delta Light 30 rokov pôsobenia na trhu. 30 rokov cesty k perfektným produktom a službám. 30 rokov firmy, ktorá začínala ako rodinný, lokálny výrobca a postupne vyrástla v celosvetový podnik. Na viac ako 1100 stranách výročného katalógu svietidiel The Lighting Bible prezentuje nové dizajny svietidiel, technické inovácie j realizované projekty z celého sveta.

Nové materiály a technológie, súčasne tiež trendy a očakávania v architektúre a dizajne sú hybnou silou, ktorá posúva hranice tvorby a vedie k inovatívnym riešeniam.

Novú, výročnú edíciu svietidiel uviedla Delta Light počas milánskeho týždňa dizajnu Salone del Mobile a Euroluce. Medzi najvýraznejšie kúsky patria štíhle cylindrické línie z kolekcie Lass-Oh !, svietidlá so vzhľadom listu papiera Breess, ihlové svietidlá Needle alebo zaoblené magnetické lišty Magnetic Curves. Kompletnú kolekciu svietidiel Delta Light nájdete v novom katalógu. Na stiahnutie je tu:

https://www.deltalight.sk/sk/publications

LASS-OH!

Lass-Oh! sa vznáša priestorom ako štíhla zaoblená kontúra. Táto kolekcia ponúka elegantné, flexibilné a extrémne štíhle varianty závesných svietidiel. Lineárne, štvorcové alebo obdĺžnikové tvary dopĺňajú miniatúrne LED klustre starostlivo skryté v čiernom alebo metalickom zlatom profile kruhového prierezu. Technickej stránke spracovaniu týchto svietidiel bola venovaná osobitná pozornosť - ukryté LED moduly minimalizujú oslnenie a zároveň maximalizujú komfort pre oči. Extrémne tenké lanka sa v priestore takmer strácajú a Lass-Oh! takmer levituje v priestore, do ktorého vnáša dávku individuality.

BREESS

Štylizované, dekoratívne nástenné svietidlo Breess, emitujúce nepriame svetlo, je dielom Luca Ramaela, ktorého inšpiroval poetický pohyb listu papiera vo vetre. Tenký, ohnutý list svojim rozmerom verne kopíruje papier formátu A4. Rovnako ako papier, je aj svietidlo v matnej bielej farbe. Skryté uchytenie na stenu vytvára optický aj fyzický odstup od steny a svietidlo tak ľahko pláva priestorom. V ponuke je v 2 variantoch - "portrét" a "landscape" odkazujúce na orientáciu svietidla.

FRAGMA

Nový, kruhový variant reflektorov na lištovom systéme nesie meno Fragma. Vyvinutá bola pre špecifické vyššie nároky na osvetlenie komerčných priestorov. Vďaka unikátnej technológii LED Caset plní Fragma požiadavky na vizuálny komfort i optimálnu svietivosť. Charakteristikou svietidla je výrazné čierne telo, s plne integrovanou technológiou a flexibilným uchytením, umožňujúce rotáciu v rozmedzí 355/90 °. V ponuke je okrem 3 rôznych výkonov svietidiel tiež individuálne riešenie pre potreby špecifických priestorov. Základom technológie LED Caset je individuálna optika pre každý LED modul, vďaka čomu je docielený rovnomerný a čistý lúč svetla, súčasne s vyššou výkonnosťou. Fragma ponúka ostro ohraničené, bodové, široké aj rôzne tvarované lúče svetla.

NEEDLE

Štíhly tvar kolekcie Needle reflektuje eleganciu a sofistikovanosť týchto svietidiel. Úzke trubice akoby vychádzajú priamo zo stropu a ľahko si posvietia na čokoľvek, čo je blízko. Použitie jednotlivých svietidiel ponúka čisté a jednoduché riešenie, zatiaľ čo zoskupenie viac kúskov vytvára hravé kombinácie. Varianty Needle sú jednotlivé alebo zdvojené trubice, prisadené k stropu, či zapustené, pevné alebo náklopné. Povrchová úprava ponúka flámsku zlatú farbu alebo čierny bronz.

SHIFTLINE MATRIX

Na neutíchajúci záujem o maximálnu flexibilitu osvetlenia odpovedala Delta Light systémom Shiftline M26 L Matrix. Tento magnetický spoj umožňuje vytvárať sieť línií, zložitých celkov alebo štruktúr v akomkoľvek priestore. Vzájomne spája dohromady viac svetelných profilov a vytvára pomocou nich ľubovoľné siete. Spoj nielenže profily elektronicky prepája, zároveň slúži ako dekoratívny prvok štruktúry. Jeho kruhový tvar vytvára dizajnový protipól k priamym líniám profilov. Zvýrazniť tento prvok je navyše možné použitím zlatého spojovacieho prvku. Svetelnú stránku systému Matrix zabezpečuje široký výber magnetických modulov - od priameho bodového osvetlenia až po lineárne rozptýlené. To všetko dohromady poskytuje nekonečné možnosti pri riešení osvetlenia.

MAGNETIC CURVES

Akékoľvek magnetické profily z kolekcie Shiftline a Splitline povýšili na novú úroveň, a to obohatením o oblé záhyby profilov vo variantoch 90 a 135 °. Tie sú plne kompatibilné s existujúcou kolekciou týchto svetelných profilov. Pomocou nich vytvoríte prisadené alebo zápustné linky, doplnené rozličnými svetelnými modulmi, podľa potrieb daného priestoru. Všetko v magnetickom prevedení a teraz po novom aj s oblými líniami, ktoré sú trendom súčasnosti v architektúre i dizajne.