DELTALIGHT

Navigace

Komerčné projekty

Kancelárske priestory Avast

Kancelárske priestory spoločnosti Avast spájajú moderné motivujúce prostredie, prácu a zábavu. Za návrhom interiéru stoja designéri Roman Vrtiška a Vladimír Žák z pražského štúdia Vrtiška - Žák. Zadanie pre Delta Light znelo osvetliť pracovné a relaxačné zóny.

Pracovné osvetlenie pre kancelársku činnosť bolo pôvodne súčasťou budovy. Použité svietidlá vyhovovali požiadavkám na kancelársku prácu, charakterom distribúcie svetla však neboli vhodné pre iné činnosti. Preto sa rozhodlo, že súčasťou zmien v priestoroch pre rokovania, relaxáciu, oddych a stravovanie, bude aj zmena osvetlenia.

Osvetlenie rokovacích miestností

V rokovacích miestnostiach boli navrhnuté svietidlá GRAND DIRO ST s LED zdrojom 18W. Jedná sa o svietidlá so strednou krivkou svietivosti, ktorá vzhľadom k danej výške miestností zabezpečujú kvalitné osvetlenie s dôrazom na rokovací stôl. Celkový dojem je intímnejšie osvetlenie s dostatočnou hladinou osvetlenia na pracovnej ploche. V miestnostiach využívajúcich prezentačnú techniku je osvetlenie stmievateľné. Vo veľkých zasadačkách je toto základné osvetlenie doplnené závesnými svietidlami Dear Ingo.

Ďalším priestorom so špecifickými požiadavkami boli "phonebooth" - boxy určené pre nerušené telefonovanie. Jedná sa relatívne o malé priestory, ktoré boli osvetlené svietidlami DIRO SBL s difúznou distribúciou svetla. Výsledkom je dostatočné, príjemne rozptýlené osvetlenie.

Osvetlenie jedálenskej a relaxačnej zóny

Filozofia spoločnosti Avast, poskytnúť zamestnancom čo najlepšie podmienky pre ich prácu, zahŕňa aj ponuku stravovania po dobu 24 hodín a možnosť aktívnej relaxácie. Priestor výdaja jedál a nápojov je osvetlený svietidlami IMAX pre dosiahnutie výraznejšieho "dramatického" efektu a tým aj zvýšenie atraktivity ponúkaných produktov.

V jedálenskej časti bol zrušený znížený podhľad a celý priestor sa tým opticky zvýšil. Pre vytvorenie, príjemného osvetlenia celého priestoru boli použité zavesené veľkoformátové svietidlá SUPERNOVA. Tie svojím výkonom zaisťujú dostatočnú intenzitu osvetlenia v celom priestore. Difúzne optika svietidiel pre celkové osvetlenie ponúka príjemné rozloženie jasov v celom priestore. Nie je totiž výnimkou, že zamestnanci aj v tomto priestore používajú výpočtovú techniku. Časť stolov je navyše osvetlená závesnými svietidlami Mingus v bielej farbe od Light Works, ktoré dokresľujú celkový intímno-relaxačný charakter priestoru.