DELTALIGHT

Navigace

Rezidenčné projekty

Vila F - dom plný svetla

V spoločnosti moderných víl, v blízkosti Prahy, vznikol projekt s názvom Vila F architekta Mgr. Arch. Tomáša Hrušky. Dvojposchodová stavba, zložená z dvoch na sebe ležiacich kvádrov s veľkorysými presklenými plochami, tvorenými bezrámovým zasklením FixFrame od firmy Josko, disponuje krásnym výhľadom do okolia. Interiér vily je vďaka veľkým oknám počas dňa zaplavený prírodnom svetlom, v noci sa naopak mení v žiariaci objekt plný architektonického osvetlenia DELTA LIGHT.

Interiér vily

Všetky svetlá v interiéri vily boli zvolené s ohľadom na čistú modernú architektúru a luxusné a nadčasové zariadenie vily. Ovládanie všetkých svetiel vo vile má na starosti riadiaci systém Lutron od KD-Elektronika. Ten navyše dokáže okrem svetelných systémov ovládať aj tepelné, klimatizačné či zábavné.

Hneď pri vchode do vily zaujmú svetelné profily UNI TR Profile vo vstupnej hale. Svojou líniou nepriamo navádza vaše kroky priamo do obývacej časti alebo k hlavnému schodisku. Schodnice sú navyše podsvietené efektnými LED pásikmi, zvyšujúcimi bezpečnosť chôdze. V priestrannej obývacej izbe, spojenej s jedálňou a kuchyňou, sa znovu opakujú svetelné profily na strope, zaisťujúce celkové osvetlenie priestoru. Dopĺňajú ju zapustené stropné svietidlá MINIGRID IN TRIMLESS 2 REO v obývacej časti. Tie sú vybrané v bezrámikovej verzii pre dosiahnutie minimalistického a nadčasového efektu.

Rovnaké svietidlá sa opakujú aj nad schodiskom na poschodí, MINIGRID IN TRIMLESS 1 REO tu osvetľujú celú chodbu. Schody samotné sú navyše doplnené LED svietidlom HELI 1. Rovnaký typ osvetlenia je použitý aj vo všetkých kúpeľniach vo vile. Spálne sú potom osvetlené veľkými centrálnymi svietidlami SUPERNOVA s priemerom 95 cm, poskytujúcimi celkové rozptýlené osvetlenie.

Exteriér vily

Vďaka veľkým skleneným plochám je fasáda vily bohato presvetlená z interiéru, preto je v exteriéri použitých len málo svietidiel, podčiarkujúcich moderný vzhľad vily. Jednu z plných stien fasády a okolie vonkajšej jedálne osvetľujú exteriérové svietidlá LOGIC R zapustené v zemi a svietiace nahor. Vonkajšie posedenie a garáž osvetľujú prisadené stropné svietidlá BOXY L +. Nepochôdznu strechu vily zase drobné zápustné svietidlá LEDS GO IN FORTE.

Architekt: Mgr. arch. Tomáš Hruška