DELTALIGHT

Navigace

Rezidenčné referencie

Osvetlenie spálne, detskej izby

Osvetlenie spálne závisí na tom, či slúži len pre spanie, alebo je tu napríklad umiestnená šatníková skriňa.

V tomto prípade je nutné zaistiť dostatok osvetlenie pre výber oblečenia a zdroj svetla, ktorý nebude skresľovať farby.

Do spálne sú vhodné veľkoplošné svietidlá s nízkym jasom. Celkové osvetlenie je možno realizovať aj nástenným svietidlom pre nepriame osvetlenie, inštalovaným na stene nad posteľou. Ideálne sú svetelné profily, kde sa ich dĺžka dá prispôsobiť napríklad šírke postele. Nepriame osvetlenie je veľmi príjemné a zaručí, že ležiaca osoba nemôže byť nikdy priamo oslnená svetelným zdrojom.

U svietidiel na čítanie je základom zvoliť také osvetlenie, ktoré vám zaručí zrakovú pohodu pri čítaní aj v prípade, že zmeníte polohu, a ktoré neoslní vášho partnera.

Doplnením osvetlenia spálne sú orientačné svietidlá, ktoré sú ideálne pre bezpečný a nikoho nerušiaci pohyb v nočných hodinách. Vďaka nízkej spotrebe energie sú vhodná predovšetkým LED, ktoré môžu svietiť celú noc.

Svietidlá do detskej izby

Základom pre osvetlenie detskej izby sú svietidlá prisadené alebo zápustné, ktoré rovnomerne osvetlia celý priestor. Dieťa je neustále v pohybe a pri žiadnej činnosti by nemalo trpieť nedostatkom svetla. Voľte preto rovnomerné osvetlenie, svietidlá so širokým uhlom vyžarovania a nízkym jasom. Svietidlá by mali byť vybavené difúzorom pre rozptýlené svetlo, ktoré neoslňuje.

Pre zvýšenie hladiny osvetlenia na pracovnom mieste dieťaťa doplňte celkové osvetlenie stolovou lampičkou. Odporúčame ju používať krátkodobo, rozhodne nie trvalo bez celkového osvetlenia.

Ideálne je tiež inštalovanie orientačných svietidiel, vďaka ktorým sa dieťa môže bezpečne pohybovať po izbe aj v noci.

Ukážky jednotlivých typov svietidiel.