Ako sám architekt k projektu hovorí: "Investor nás oslovil s prianím vytvoriť charizmatické miesto pre útek z každodenného pracovného zhonu. Vybral si k tomu dvojposchodový byt na samom okraji Špindlerovho Mlyna, ktorý vo svojom spodnom poschodí ponúka veľkorysý priestor obývacej izby prepojenej s kuchynským kútom a jedálňou. V nižšom poschodí bytu sa ďalej nachádza hosťovská izba, technické a sociálne zázemie. V priestore, ktorý pôvodne mal byť využívaný ako chodba, sa navyše podarilo umiestniť ďalšie šatňu. Vo vyššom poschodí bytu sa nachádza hlavná spálňa, izba detí a kúpeľňa.
Koncept interiéru je ladený do prírodných materiálov a tmavších farieb v kombinácii s bronzom, alcantarou a koňakovou kožou. Podlaha je až na kúpeľne drevená dubová zo širokých dosiek a všetky drevené prvky v interiéri sú vyhotovené z dubového masívu alebo v drevenej dyhe.
Jedným z hlavných motívov celého interiéru sú kovové čierne lamely, ktoré tvoria predel medzi jedálenským a obytným priestorom a medzi chodbou a priestorom šatne. Pri pohľade na lamely zo strany pôsobí dojmom pevnej prekážky, pri čelnom pohľade naopak nie sú skoro viditeľné a tým sa nimi delené priestory spájajú v jednu miestnosť. Tento prvok si ďalej pohráva so svetlom v interiéri a v závislosti od toho, odkiaľ na ne zrovna dopadá svetlo a vytvára tak premenlivú kresbu na drevenej podlahe i bielych stenách.
Spálňa spája obdobné prevedenie čiel postelí, ktoré sú vždy vyhotovené v kombinácii dubovej dyhy a látky alcantara. V spálňach bolo myslené aj na bezdrôtové nabíjanie mobilných telefónov na nočných stolíkoch. Pozícia týchto nabíjacích bodov je označená len intarziou tmavého dreva v dubovej dyhe.
Materiálom prestupujúcim interiér je antracitový plech, ktorý sa objavuje na rade dominantných prvkov interiéru, od už spomínaných lamiel, cez svietidlá až po krb a drevník.
Pracovná doska kuchynskej linky je poskladané z olejovaných dubových klátikov. Vďaka svojmu prevedeniu z masívneho dreva tak nie je potrebné používať ďalšie dosky pri varení. Digestor je integrovaný priamo do varnej dosky. Pre uľahčenie je ovládanie dosky umiestnené na boku dosky, nie zhora.
Priestor dotvárajú kovové svietidlá s tienidlami aj bez nich. Dôležitá bola jednotnosť detailov a materiálov, preto napríklad vrúbkovanie na držadlách kuchyne je zhodné s vrúbkovaním objímok svietidiel, s detailmi na ovládanie varnej dosky alebo na držadlách nočných stolíkov. "
Dalšie projekty ateliéru Conceptor najdete na ich Instagrame a Facebooku.
Foto projektu: Lukláš Hausenblas